Høgevarde fra Norefjellstua
Description
Når været er klart kan du skimte Høgronden, Gjendealpene mellom Bygdin og Gjende, Nautgardstinden og mange andre Jotunheimtinder, Hardangerjøkulen og Høyåsen ved Halden.
Turen til Høgevard kan enten tas fra Tempelseter i Eggedal, fra Norefjellstua ved skisenteret på Norefjell eller fra Gulsviksætran og Toveseter. Sistnevnte krever at du har kommet deg til Toveseter til fots først. Turen fra Tempelseter og Norefjellstua er de mest populære, og er beskrevet her. Har du med barn, anbefaler vi å starte fra Tempelseter.
Fra Norefjellstua ved skisenteret på Norefjell: Med start på Norefjellstua følges sti i jevn stigning mot Ravnås som passeres på vestsiden, og stien følges oppover til Augunshaug. Så slakt innover Norefjellryggen til hytta Høgevarde. Det er lite vann på denne ruta, så husk å ta med vann. Retur til Norefjellstua samme vei.
